EDUdrama dramacentrum ponúka interaktívne predstavenia pre rodiny s deťmi, vzdelávacie zážitkové workshopy pre firmy, vzdelávacie projekty pre školy a semináre pre pedagógov.
Vstúpte tu do príbehov, vyskúšajte si byť chvíľu niekým iným, dramatizujte, hrajte role, učte sa komunikovať (slovom, gestom, mimikou, pohybom), spolupracovať a prezentovať.

Na 1.MÁJa sa môžete tešiť hneď na tri predstavenia pre deti a ich rodičov.

11:00 – 12:00 / За горами за лісами за широкими морями, alebo Kde bolo tam bolo
Interaktívne predstavenie pre slovenské a ukrajinské deti vo veku 5 – 9 rokov, dvojjazyčne
Kde bolo tam bolo… viete, kde žije ozvena, býva, spáva a vstáva? Vydajte sa s nami na vandrovku do rozprávkového sveta. Pretancujeme siedmimi horami a dolinami, a ako v každej rozprávke – budeme si musieť vybrať správnu cestu, nájsť správny kľúč a splniť tri úlohy. Naučíme sa, ako sa čo povie po slovensky a po ukrajinsky. Zažite s nami postavy z ukrajinských rozprávok, ukrajinské tance, príbehy a kultúru.

14:00 – 15:00 / Zavárané tajomstvo
Interaktívne predstavenie pre rodiny s deťmi od 4 rokov
Každý v meste presne vie, kde býva teta Ringlota! Všade okolo jej domu, dokonca v celom Modrom údolí, totiž cítiť jej slivkové a ringlotové dobroty. Ale kam sa jedného dňa táto milá stvora stratila? Jej tajomstvo pozná iba Lucia. Odkedy sa pred svetom nedá viacej skrývať, nič už nebude ako predtým.

16:00 – 17:00 / O príšerne krásnej princeznej
Predstavenie pre deti od 4 rokov
Princezné majú svoj osud dávno daný. Musia sa jednoducho vydať za princa. Niekedy to skomplikuje drak alebo nudné čakanie vo veži, no inak je to jasné ako facka. Čo však v prípade, že princezná je taká škaredá až sa jej boja všetci princovia? A nik ju nechce? No, to už je problém priam kráľovský. Ech, čert aby to vzal…