Ateliér, ktorý je vlastne dennou miestnosťou pre pani učiteľky z UA, deti z UA, a nakoniec aj pre ich maminy. Tu spolu trávia čas, deti sa učia, hrajú, oddychujú. Pani učiteľky sa venujú tomu, čomu sa venovali doma vo svojej krajine a maminy vedia pracovať, alebo si hľadať prácu.

Workshop pre deti Veselá joga a artefiletika tu nájdete v čase od 10:00 do 12:00.

Keď sa spojí pekné svetlo a milí ľudia, je to to najpríjemnejšie miesto na svete. Ateliér funguje krátko, ale je pripravený stretnúť nových ľudí a nasať prvomájovú energiu. Na krátky rozhovor alebo tiché prezeranie fotiek či hocičo iné – všetci a všetky sú vítaní!

Vystavenie dostupných diel – skôr ako prezentácia, určite nie vernisáž + možnosť kúpy maloformátových printov (ešte nie 100%)

AWA je dizajnérska slowfashion značka, ktorá sa zameriava na výrobu dámskeho oblečenia. Vyznačuje sa silnými grafickými vzormi, ktoré navrhuje dizajnérka. Cieľom značky je vytvárať etické oblečenie, ktoré je vzorované a farebné. Tieto vzory sa inšpirujú príbehmi každodenných ľudí, ako žili, aké ťažkosti prežili. Cieľom značky je zachytiť tieto momenty a pomocou textilu ich šíriť ďalej, aby sa na ne nezabudlo.

Aliza* vás pozve do sveta intímnej záhrady plnej nebinárnych foriem, krehkých tvarov a dočasnosti farieb. V ateliéri sa môžete nechať obkolesiť kresbami, textilnými objektmi a mäkkými plastikami. Je to miesto bezpečné pre všetky telá, rastliny a zvieratá

Platforma WOVEN, ktorú tvoria štyri architektky, Anna Cséfalvay, Marianna Maczová, Veronika Michalíková a Danica Pišteková, sa zaoberá tvorbou malej architektúry, atypickým mobiliárom či urbánnym interiérom a priestorovými intervenciami do krajiny.
Od roku 2013 organizujú letnú školu [1:1] WORKSHOP, ktorej výsledkom je objekt do verejného priestoru. Vytvárajú tiež rámy pre ďalšie obsahy a zhmotňujú situácie.

Ateliér novinára Adama Valčeka, kde vzniká väčšina jeho článkov, námetov a podaní.

V súvislosti s dňom otvorenia ateliérov je do 1. mája (vrátane) k dispozícii 58 % zľava na mesačný odber týždenného newslettra Adama Valčeka Bez názvu na obdobie dvoch mesiacov (so zľavou 2,90 eura/mesiac, následne 6,90 eura/mesiac). Zľava je dostupná na odkaze: adamvalcek.sk/prvy-maj

Kreatívny Ateliér Amulet ponúka rôzne výtvarné kurzy, workshopy kaligrafie pre dospelých a prípravu na talentovky pre mládež.

Ateliér filmového strihu Matého Csuporta sa špecializuje na postprodukciu krátkometrážnych a
dlhometrážnych dokumentárnych filmov, avšak rád inkorporuje do svojej tvorby aj rôzne iné druhy umenia.

Počas dňa otvorených ateliérov tu nájdete výstavu študentov 2. ročníka Katedry textilnej tvorby VŠVU, pre iniciatívu ktorej sa rozhodli najmä kvôli tomu, že počas pandémie sa študenti nemali možnosť prezentovať mimo akademickej pôdy.

Na skejt maľované je maľba technikou maskovania, airbrush, akrylovými fixkami alebo sprejmi pre street-art graffiti na nové aj jazdené skateboardové dosky. Maľujú tu aj na rôzne iné veci, ktorých primárna funkcia nie je byť maliarskym plátnom (prilby, slúchadlá, snowboardy, …) a týmto spôsobom dávajú bežným veciam unikátny dizajn. Inšpiráciu čerpajú hlavne zo sci-fi, fantasy a anime – fan art, ale blízke sú im aj prírodné a magické motívy.

Na 1.MÁJ si tu môžete vytlačiť vlastný odznak s obrázkom na želanie, poradiť sa ohľadne skejtov – koliesok, dosiek a grafiky na ne a pozrieť hudobné klipy a filmové dokumenty na tému Skateboard art and culture.

Ateliér ,kde sa tvorí grafika, analógová aj digitálna ilustrácia, maľba, objekt aj dizajn.
Zostavu tvorí Nika, Han a Kenny.

Čaká vás tu predajná výstava grafík, skíc, objektov, hudba a malé občerstvenie za dobrovoľný príspevok.

Streetartová umelkyňa z Kyjeva, Oksana Sadovenko, ktorej prácu tu môžete vidieť vďaka jej rezidencii v Novej Cvernovke. Pobyt tu pre ňu znamená, že môže pokračovať vo svojom projekte o holuboch. Každý, kto príde, dostane malý darček – obrázok, Oksaninu kresbu kyjevského holuba. Tiež vám rada porozpráva o Kyjeve a o svojej umeleckej praxi.

V priestore na chodbe nájdete aj jej inštaláciu Where pigeons sleep:
Pouličné holuby sú na pohľad obyčajné a neviditeľné tvory. Aký je však ich život? Kde nachádzajú bezpečné útočisko, ako vychovávajú svoje mladé? Aký je život skutočných holubov, v kontraste k ideálu holuba, ako symbolu mieru a lásky. Kyjevská umelkyňa objavuje mestských holubov svojho mesta, najmä industriálnej časti Pochayna, kde tieto vtáky prežívajú bez akéhokoľvek kontaktu s prírodou v nehostinnom prostredí. Všetky diela, ktoré Oksana Sadovenko vytvorila v Bratislave sú venované slovenskému umelcovi Petrovi Bartošovi, ktorý sa vo svojej tvorbe aj živote venoval často práve holubom.