Priestor, v ktorom Matia – DJ B-complex, tvorí a streamuje svoju hudbu.

Počas 1.MÁJa v štúdiu vytvorí mini klub, bude prezentovať DJské sety, streamovať, a ukáže aj niečo zo zákulisia podujatí, ktoré organizuje a chystá aj v NC 20.5. Zároveň bude priestor slúžiť aj LGBT area.

Vydavateľstvo KK Bagala bolo založené v roku 1991 a venuje sa výhradne vydávaniu pôvodnej slovenskej tvorby – doteraz vyšlo viac ako 500 kníh. Od roku 1996 každý rok vyhlasuje literárnu súťaž Poviedka, v ktorej bolo objavených vyše 100 nových spisovateľov. Sklad vydavateľstva sa nachádza v suteréne a počas 1. mája bude sprístupnený pre predaj celej produkcie vydavateľstva.

Zároveň organizuje aj tradičný Čau o piatej – dramatizované čítanie zo súčasnej slovenskej literatúry, ktoré si budete môcť pozrieť o 17:00 na pódiu pri Suťokruhu.

Alternatívne audio-vizuálne štúdio, booking, organizácia koncertov, zašívareň, record label a spolok milovníkov mačiek.

Celý deň sa tu budete môcť zastaviť popočúvať syntetizátorovú experimentálnu hudbu a pozrieť si k nej vizuálny doprovod.

Suterén je tajné miesto stále plné odložených vecí alebo ateliérov, skúšobní a dielní.

V rámci 1.Mája tu nájdete napríklad aj výstavu Alexa Zelinu a Radovan Drangu 68 Cables Dungeon.
Site-specific inštaláciu 68 Cables Dungeon bude s reproduktorom si budete môcť pozrieť v priestoroch Suterénu. O 15:00 sa tam môžete zastaviť na nekompromisné techno.

Čerstvá vlna ľudí ponorených do grafiky, typografie a ilustrácie. Pracujú s technikami ako letterpress, sieťotlač a tradičné grafické techniky. V ateliéri sa nachádzajú tvory: Majka Sládečková (SATUREJKA), Martin Štefanovič (NOISTYPO), Michal Šumichrast a Martin Malina.

Počas dňa si ich môžete pozrieť pri ich bežnej práci na letterpresse, grafickom lise, či sieťotlači. A v čase 12:00 – 15:00 sa zase môžete zastaviť si potlačiť svoje tričko (je nutné si priniesť vlastné).

V ateliéri E1437 pôsobia dve hrnčiarky a keramikárky. Zakladateľka studio petina, Petra Vallo, je minimalistka s obsesiou pre colorblocking, čo sa zrkadlí aj v jej výrobkoch. Pri tvorbe sa sústredí na autorskú úžitkovú keramiku vyrobenú pomocou foriem z liateho porcelánu.
Nikola Čemanová sa zameriava na keramickú autorskú tvorbu, reagujúcu na minulosť (tradíciu hrnčiarskeho a keramického remesla) optikou súčasnej umeleckej estetiky. Projekty, ktorým sa venuje majú potenciál stenšovať membránu medzi autorským dielom-umením a jeho utilitárnou aplikáciou-dizajnom.

Pozrite si prezentáciu ich tvorby, kúpte keramiku, či vypite dobrý čajík.

Privíta vás novootvárajúcej sa Grafická dielňa v suteréne Novej Cvernovky. Tvorí ju zoskupenie grafikov, ilustrátorov a v neposlednom rade nadšencov do grafických techník. V dielni nájdete stroje ako poloautomat na sieťotlač, rezačky na papier, bigovačky a najmä dobrú atmosféru.

Pre návštevníkov majú nachystané prekvapenie, počas ktorého budete môcť vidieť spomínané stroje pri prevádzke. Tešia sa na vás!