Časopriestor je multižánrový mediálny ateliér. Ako vravia sami: Došli sme zo starej Cvernovky a v tej novej sa nám páči tiež.

V priestore uvidíte výstavu fotografií Michala Línera a Radovana Drangu. Radovanove site-specific objekty však môžete navštíviť aj v suteréne školy a v chlaďáku na internáte.

Ateliér tvoria štyria fotografi a jedna režisérka: Zuzana Pustaiová, Matej Hakár, Miro Nôta, Boris Németh a Miriam Petráňová. Venujú sa dokumentárnej a portrétnej fotografii, fotografii architektúry a filmu.

Ateliér 5 vás pozýva o 14:00 na vernisáž inštalácie k novej knihe pre deti od Miriam Petráňovej a výstavy fotografií Borisa Németha (Nositelia), Zuzany Pustaiovej a Mateja Hakára na chodbe pred ich ateliérom na druhom poschodí.

Patrícia Koyšová – maliarka, experimentátorka obklopená vysokotlakovými zariadeniami. Svoj ateliér nazýva laboratóriom maľby. Rovnako ako tlakový kompresor s objemom 100 litrov je pre ňu dôležitý divák a jeho vlastná imaginácia.
Vo veku plnom virtuálnosti, mediálnej únavy a vizuálneho presýtenia, sa snaží priniesť zážitok, ktorý si nárokuje na vlastný priestor a čas. V roku 2016 ukončila doktorandské štúdium v oblasti voľné umenie u prof. Ivana Csudaia na VŠVU v Bratislave.

mile designroom je tvorivý priestor značky oblečenia mile, v ktorom sa dizajnujú, prototypujú a šperkujú všetky mile kúsky. Je miestom, kde sa prvotný nápad postupne premieňa na výsledný produkt, kde sa ukrývajú všetky strihy, vzorky a vzorkovníky, rozpracované novinky či nepodarky.

Graficko-animačný ateliér, zameraný na voľnú umeleckú tvorbu.

Na 1.MÁJa vás tu bude čakať výstava umeleckého združenia Tlačenka.

Ateliér Stredná trieda aktuálne pozostáva z troch grafických dizajnérov/ky – Matúš Lelovský, Braňo Matis, Pavlína Morháčová a fotografky Evy Benkovej. Väčšinu času pracujeme na vlastných projektoch každý sám, častokrát však prichádza k prieniku, v práci i v kuchynke.

Ukážu vám, na čom aktuálne pracujú, aj to, čo sa im už podarilo za posledný rok dokončiť.