V ateliéri Osobný priestor usporadúvajú celodenné kurzy linorytu a mandál. Vačšinu času tu nájdete tvoriť Zuzku Milánovú, ktorej grafiky môžete nájsť v Artattacku pod pseudonymom Múdry Blázon. Ponúkajú aj tlačiarenské a grafické služby a ak potrebujete vlastný giclée výtlačok, tiež to nie je problém.

Príďte k nim okúsiť čaro tlače z výšky. Pripravili si pre vás malý workshop, kde si môžete potočiť lisom a techniku linorytu si vyskúšať sami.

Jaroslav Jorík je výtvarný umelec venujúci sa abstraktnému umeniu a portrétom

Vo svojom ateliéri sa Lukáš Moravský venuje komerčnej produktovej fotografii a vlastnej tvorbe, pri ktorej pracuje najmä so svetlom. To je hlavným nástrojom pri vzniku jeho fotografií a atmosfére v nich. Podľa jeho vlastných slov sa totiž riadi heslom: Radšej poriadne nasvietiť, než poldňa fotošopovať!

Pre návštevníkov si pripravil ukážku techniky maľovania svetlom, vďaka ktorému si budete môcť vyskúšať ako vytvoriť unikátnu fotografiu.

Priestor ateliéru slúži hlavne na výrobu dekorácií pre magistersky krátky animovaný film Of Stars and Fables. Sú to hlavne sošky rastlín, domčekov a podobných vecí, ktoré autorka postupne skladá do jedného celku. Vo výsledku tak tvoria rozličné pozadia ďalekej planéty niekde v bezhraničnych priestoroch kozmu, kde sa odohráva hlavný dej filmu.

Karouch vyrába a predáva udržateľné zápisníky, diáre a plánovače z prírodných materiálov. Obaly sú z jedinečného merino filcu, používajú najkvalitnejší papier s prísnymi ekologickými certifikátmi a 10-15% zo zisku venujú nadácii Integra na ich projekt Milión stormov pre Afriku. Ateliér v Novej Cvernovke je ich prvý ateliér, v ktorom tvoria od roku 2019.

Tento ateliér je slobodným priestorom pre akýkoľvek prejav. Tvorí sa tu toho mnoho – od kobercov, skrz plyšáky až po macramé. V ateliéri sa konajú aj súkromné kurzy pre deti. Je to istá útulňa, kde môže byť každý umelec samým sebou.

Kutlik Design Studio je dvojica produktových dizajnérov Dušan Kutlík a Ráchel Dudová, ktorí veria, že dobrý dizajn mení svet k lepšiemu. Svojou prácou k tomu chcú prispievať.

Vyvíjame automatizáciu na odbremenenie a spríjemnenie života ľudí, alebo
aj na pestovanie. Ak vás zaujíma železničná doprava, môžete si u nás pozrieť aj vyskúšať
vzory zariadení, ktoré jazdia vo vlakoch, no máme aj inú automatizáciu. Prihliadame najmä na funkčnosť, slobodný a otvorený softvér a hardvér, a
racionálnu spotrebu.

O 15:00 tu môžete zažiť interaktívnu ukážku výroby elektronických prototypov a o 17:00
sa odohrá Coreboot flash party – ukážka nahrávania alternatívneho softvéru na oslobodenie notebookov od kontroly výrobcu. Free the machines!