OZ Vagus pracuje s ľuďmi bez domova od roku 2011. Vagus pracuje v 3 základných programoch – terénna sociálna práca Streetwork, denné nízkoprahové centrum Domec a Integračný program. Svojou prácou skvalitňuje životy stoviek ľudí ročne, od akútnej pomoci na ulici až po poskytovanie stabilného bývania.

Pozrite si prezentáciu ich činnosti a Integračného programu so zameraním na projekty bývania.

Ateliér združuje výtvarníkov Ilonu Németh a Kristiána Németha, ako aj kolektív výskumníkov v oblasti menšinových práv pod vedením Ábela Ravasza. Vytvára to rozmanitý, vibrujúci kolektív na rozhraniach umenia, aktivizmu a vedy.

Ateliér 2021 architekti vznikol v roku 2012. Venujú sa takmer výlučne verejným zadaniam – snažia sa zameriavať na spoločensky prospešné zadania, ktoré majú dosah na širší okruh ľudí.

Ateliér (Video)kolektívu sa z dôvodu pandémie stal miestom, kde hibernuje mnoho spriateľených projektov: RMBRK, Progressbar, Youth@BA, a mnohé ďalšie. A tento rok sa k nim pridali architekt Matej Hoppan a režisérka/scenáristka Anastasia Hoppanova, ktorí vám tiež predstavia svoje projekty.

Hula sa v tvorbe sa venuje primárne abstraktnej a portrétovo-figurálnej maľbe prepojenej s abstraktnými fragmentmi. V jej ateliéri nájdete množsto veľkorozmerných malieb a môžete sa ponoriť do autentického maliarskeho prostredia.

Počas celého dňa budú môcť návštevníci vhodiť do žrebovacieho boxu v ateliéri svoje meno a emailový kontakt a zapojiť sa tým do súťaže o hlavnú cenu – obraz a dve menšie ceny. Výhercov bude Hula žrebovať po 1.MÁJi live na instagrame.

Fashion Revolution Slovakia je nezisková organizácia zameraná na etickosť a transparentnosť módneho priemyslu. Hnutie bolo založené po páde textilenj továrne Rany Plaza v Bangladéži v roku 2013 a dnes pôsobí celosvetovo. Cez osvetu, vzdelávanie a aktivizmus vytvára povedomie o problémoch i riešeniach spojených s módou, pričom najznámejšou je kampaň Who Made My Clothes so zámerom ukázať pracovné podmienky ľudí, ktorí vyrábajú naše oblečenie.

V ateliéri bude prebiehať burza látok vhodných na upcykláciu a vintage oblečenia rôznych veľkostí a vzorov.

Pulzujúca dynamika Novej Cvernovky dáva priestor pre mikro kreatívnu agentúru RICHIE.. Agentúra sa zameriava na projekty z prostredia kultúry a kreatívneho priemyslu. V jej srdci pracuje mladý tím ľudí, ktorý tvoria srdcom a radi spolupracujú s galériami a výtvarníkmi. Špecializujú sa na ich propagáciu, knižný dizajn, fotografiu, video a budovanie vizuálnej identity. Problém im nerobí dokonalá reprodukcia umeleckých diel, fotografií výstavných preistorov, či architektúry. Vedia však taktiež, čo znamená termín SEO a radi vás socializujú aj cez virtuálne sociálne siete. Optimalizujú vám webstránky a nastavia tie správne klúčové slová. To čo ich inšpiruje k novým nápadom a tvorbe je príjemná a otvorená komunikácia s ľuďmi s ktorými spolupracujú. Agentúru založil Richard Kučera Guzmán