Kancelária CEEV Živica v Novej Cvernovke je jedna z pobočiek organizácie. Okrem toho sídlia ešte vo Zvolene a Zaježovej. Z Bratislavy zastrešujú mnoho celoslovenských environmentálnych a vzdelávacích projektov. Medzi to patrí napríklad program outdoorového vzdelávania Hurá von!, projekt školských ovocných sadov – SadOVO, program pre rozvoj mladých lídrov – Sokratov inštitút či Funebru – ekologické pohrebníctvo.

V kuchyni na 5. poschodí si pre vás pripravili niekoľko interaktívnych enviro-vzdelávacích aktivít, ktoré vám ukážu, ako sa dá pútavo pracovať pri vzdelávaní žiakov i dospelých.

Coworking Cvernovka je domovom pre rozmanitú komunitu freelancerov, malých podnikateľov, neziskové organizácie a sociálnych inovátorov. Okrem pracovných priestorov ponúka pre svojich členov, ako aj ostatnú verejnosť, podporné networkingové aktivity a široké spektrum vzdelávacích podujatí a programov. Kľúčové témy sú podpora podnikavosti mladých ľudí, sociálne inovácie a podpora podnikavosti žien. Medzi ich hlavné vzdelávacie programy patrí BeTheChange, Akadémia pre podnikavé ženy a medzinárodný program Social Impact Award.

Na 1. mája vám v čase od 10.00 do 18.00 predstavia priestory coworkingu a priblížia jeho fungovanie. Budete sa môcť občerstviť na bare, spoznať členov v úlohe barmanov a zahrať si s nimi rôzne spoločenské hry.

Jej tvorbu nájdete na viacerých miestach v areáli.

Na 5. poschodí Školy sa môžete tešiť na jej veľkorozmernú kresbu s názvom “Veľký kmeň”, kresby na plátne či zbierku lesov .

Motív levitujúceho konára, kmeňa bez koruny a koreňov, ktorý symbolizuje nestálosť a neistotu, na obraze vytvára napätie, ale svojou nehybnosťou zároveň upokojuje. Jej stromy kričia, kričia na nás z diaľky a pýtajú si pozornosť – pre vlastnú záchranu. Majú byť ostré, stáť v popredí, vyzývať, aby sme si ich všímali, rovnako, ako to robia aj v lese. Ukazujú krehkosť ich konárov, pocit paralyzácie, neschopnosti sa pohnúť, ale ukazujú aj svoju vonkajšiu tvrdosť, neoblomnosť a stabilitu.

Ďalšie jej diela môžete nájsť aj na Internáte – v Rastlinárni na 3. poschodí, vo vestibule a aj na Dvore za Internátom.