Vznikol v rámci projektu Suť na park v roku 2020. Od jari do jesene hostí koncerty, diskusie, premietania, párty aj celé festivaly. Slúži ako terasa kultúrneho priestoru Novej Cvernovky, bistra Dvanásť Duší a Skrytého baru. 

1.MÁJ: Deň otvorených ateliérov 2022 prinesie na pódium v parku pod Palmou najlepšie vinylové selekcie od MtotheG & Beyuz, koncert Saténových rúk a návštevníkom sa prihovoria aj organizátori prvého mája – po dvoch rokoch konečne opäť naživo. 

Bezpečný priestor, ktorý poskytuje zázemie pre rodiny s deťmi z celého okolia. Okolo mohutného stromu, ktorý sa týči uprostred, je ochranná konštrukcia zo suťodreva. 

Počas podujatia 1.MÁJ: Deň otvorených ateliérov 2022 tu bude stáť stejdž Nadácie VÚB, partnera živej kultúry v Novej Cvernovke, ktorý prinesie bábkové divadlo, workshopy a “vedetské” pesničky od Džumelca.

Poračovanie parku pod Plamou, ktorú nájdete hneď naľavo od hlavného vstupu z Račianskej ulice. Ikonou priestoru je práve socha – údajne poslednej panny bývalej chemickej priemyslovky. 

Počas 1.MÁJa tu Bratislavský samosprávny kraj hostí svoj vlastný stejdž, v ktorom nájdete cukrovú vatu, pukance, koleso šťastia, chemické laboratórium aj detské divadielko. Stredná škola chemická, ktorá sa z areálu NC presťahovala do Vlčieho hrdla, prinesie pokusy pod vedením skúsených chemikov. BSK pripravilo interaktívnu hru kraja aj divadielko o Osmijankovi a jeho dobrodružstvách. So školou Žito, ktorá tu sídli, si budú môcť malí aj veľkí maľovať.

Priestor, ktorý kedysi slúžil na sklad chemikálií do laboratórii školy, sa nachádza za budovou školy. Susedí s komunitnou garážou, Telocvičňou, škôlkou aj ohniskom. 

Počas 1.MÁJa tu bude mať svoj stejdž predovšetkým pohybové umenie. Improvizovaná performance a interaktívna pohybová hra tak opäť prinesú do chemického skladu nejakú tú živú kultúru. 

Malý dvor novovzniknutej inkluzívnej materskej škôlky, ktorá prepája rôzne bubliny žijúce v Bratislave s miestnou komunitou. 

V nedeľu tu bude pre všetky deti aj rodičov pripravená prekážková dráha. 

XX. ročník Detského medzinárodného umeleckého fóra “Zlatý stojan”. Výtvarné práce ukrajinských detí zo zbierky Nadácie “Detská galéria v Ľvive”.

#vystava #ukrajina