Dvanásť Duší je variaci kolektív, ktorý je súčasťou Cvernovky od nepamäti. Varia vegetariánske jedlá, vždy s vegánskou a bezlepkovou alternatívou alebo používajú mäso z lokálnych fariem.

V ich ponuke nájdete jedlá z rôznych kuchýň, ktoré dopĺňajú lokálnym naturálnym vínom, domácimi fermentovanými chilli omáčkami alebo čerstvo napečenou focacciou, portugalskými pastelmi a koláčmi.

Počas 1.Mája ich nájdete nie len vo svojej domácej kuchyni ale aj vo vysunutom pracovisku na Suťokruhu! V ponuke tak nájdete polievky, burrito, bao žemle, bunbonambo ale konečne aj legendárne langoše.

#bistro #local #vegan #vegetarian #fusion #meat


Skrytý Bar je súčasťou Novej Cvernovky a pravou rukou kultúrneho priestoru. Každý deň od obeda ponúkajú široký sortiment nápojov od kávy, domácich limonád, miestneho piva a vína až po klasické a značkové koktaily.

#limo #pivo #vino #cocktails

Cukráreň s kaviarňou s ponukou čerstvých zákuskov koláčov a výbornej kávy. Osviežiť sa budete môcť vovnútri, alebo si rovno na terase kúpiť coldbrew kávu a limonády.

#cukraren #kava #specialtycoffee #kolace #cukor

Buchtáreň je miesto, kde stále žijú tradície. Ponúkajú tradičné ručne robené parené buchty. V ponuke nájdete sladké aj slané parené buchty. V buchtách majú rôzne náplne a na vrch si viete vybrať z veľkého výberu posýpok. Plus si počas corony rozbehli koncept ryžové kaše. Kaše sú vegánske, bezlepkové a bezlaktózové. Majú tri druhy jablková, lesné ovocie a čokoládová s kokosom. Navrh dávajú zdravé posýpky ako kukuričné lupienky sezónne ovocie a podobne. Plus budú robiť vegánsku praženicu s tofu.

Moderné vegánsko-vegetariánske bistro, ktoré nájdete v starom meste Bratislavy, zaparkuje aj u nás. Ich typickým jedlom je slávna vegánska gyoza, hummus a iné.

Francuzské palacinky, ktoré sa podávajú na slano a samozrejme aj na sladko. Všetky palacinky sú pripravované podľa originálnej bretónskej receptúry. Ich špecialitou je palacinka Champs-Elysées s vlastným sladko-slaným karamelom, ktorý aj predávajú so sebou. Nebude chýbať ani domáca čokoláda, gaštonový krém, jablkové pyré alebo príchuť maslo-cukor-citrón. K tomu si môžete dať bretónsky cidre vo variácii doux, brut, rubis alebo reserve.

Foodtruck, ktorý privezie poctivé jedlo robené zo srdca, chutné bowly, chrumkavé fish’n’chips, alebo smash burger ale aj šaláty, tacos či sladké waffle.

Na našom 1.Máji si prídu na svoje aj milovníci vegetariánskej a vegánskej kuchyne vo foodtrucku Vegan Food on Wheels. Stretnete tam Jakuba, ktorý sa špecializuje na zdravú bezmäsitú stravu a snaží sa v nej neustále zdokonaľovať