Kde architekti končia, miestor začína. Projektový a architektonický ateliér sa od roku 2013 venuje projektovo–inžinierskej činnosti. Časom sa z nich vyprofiloval stabilný tím, ktorý rieši projekty rôznych potrieb a mierok. Zabezpečujú kompletné riešenie od analýzy investičného zámeru až po kolaudáciu, aby ich klienti mali, čo najmenej starostí.

Kancelária CEEV Živica v Novej Cvernovke je jedna z pobočiek organizácie. Okrem toho sídlia ešte vo Zvolene a Zaježovej. Z Bratislavy zastrešujú mnoho celoslovenských environmentálnych a vzdelávacích projektov. Medzi to patrí napríklad program outdoorového vzdelávania Hurá von!, projekt školských ovocných sadov – SadOVO, program pre rozvoj mladých lídrov – Sokratov inštitút či Funebru – ekologické pohrebníctvo.

V kuchyni na 5. poschodí si pre vás pripravili niekoľko interaktívnych enviro-vzdelávacích aktivít, ktoré vám ukážu, ako sa dá pútavo pracovať pri vzdelávaní žiakov i dospelých.

Klíma ťa potrebuje vznikla ako iniciatíva niekoľkých jednotlivcov, ktorá prerástla do myšlienky zdieľanej tisíckami ľudí po celom Slovensku. Sú skupina ľudí, ktorí si uvedomujú, akú hrozbu predstavuje klimatická kríza pre budúcnosť nášho prežitia na tejto planéte. Budujú silné klimatické hnutie vo všetkých regiónoch Slovenska. Jeho základnou snahou je vytvárať tlak na politických predstaviteľov pri implementácii systémových zmien, nevyhnutných pre zelenšiu a sociálne spravodlivejšiu budúcnosť krajiny.

Na 1. MÁJA budú na 1. poschodí pri výťahu vytvárať pocitovú mapu Bratislavy. Budú zisťovať, na ktorých miestach sa cítite najnebezpečnejšie a ako veľmi sa v rámci mesta cítite ohrození klimatickou zmenou.

Občianske združenie, ktoré sa zameriava na zvyšovanie umeleckej úrovne strihovej skladby v slovenskej kinematografii. Tiež podporuje vzdelávanie v oblasti filmového umenia a vytvára podmienky pre kvalitnú prácu filmových strihačov. Združenie sa podieľa na pozdvihnutí spoločenskej prestíže profesie filmových strihačov a zároveň podnecuje odbornú diskusiu o umeleckých a technických otázkach filmového strihu.

Pripravili si pre vás projekciu Asociácie slovenských filmových strihačov a Ateliéru strihovej skladby FTF VŠMU.

ZNELO je slovenská podcastová platforma, ktorá spojila talenty z audiovizuálnej, podcastovej tvorby a marketingu s už existujúcou technickou základňou. Produkujú podcasty, videopodcasty, video spoty, video relácie ale aj profesionálne online streamy a videokonferencie s dôrazom na kvalitu spracovania. Ich výhodou je priestor nahrávacieho štúdia s možnosťou pre natáčanie, prednášky, prezentácie a menšie konferencie. Okrem produkcie zabezpečujú aj distribúciu a teda celé marketingové zastrešenie projektov, prípadne konzultáciu s profesionálmi z marketingu.

ZNELO vám predstaví svoje štúdio a poskytne poradenstvo ohľadom zvyšovania povedomia pomocou podcastov.

Vo vstupnej hale budovy školy nájdete infopoint a šatňu. Okrem toho môžete zanechať odkaz na bielej stene, ktorá je pripravená na vašu kreatívu. Využiť môžete aj fotomat, na ktorom si máte možnosť vytlačiť tú najoriginálnejšiu fotku z 1.Mája priamo zo svojho mobilu.

Priestor s autentickým interiérom útulnej knižnice, retro nábytkom a rastlinami. Okrem klubu čitateľov je miestom prednášok, diskusií, premietaní či iných podujatí s menšou kapacitou.

Tento rok bude Kabinet Pomalosti patriť literatúre a dramatickému umeniu. Môžete sa tešiť na workshop kreatívneho čítania, ale aj špeciálne prvomájové vydanie prednášky History Kabinet. Mladších návštevníkov poteší a zabaví Bratislavské bábkové divadlo. Súčasťou sprievodného programu bude aj pokračovanie diskusného cyklu Tepláreň Nahlas: Queer umenie pre všetkých?

Združenie, ktoré inšpiruje celú “cvernovkárksku” komunitu k hodnotám súladiacim s cirkulárnou ekonomikou a ekologickými témami v oblasti odevného dizajnu. Ateliér je otvorenou komunitnou dielňou, a zberným bodom.

Ručné vyšívanie si budete môcť vyskúšať od 11:00 – 16:00 na workshope Zašívareň. Viesť ho bude vizuálna umelkyňa a ilustrátorka Zita Pisárová, ktorá si pre vás pripravila 20 originálnych autorských obrázkov. Vyšiť si ich budete môcť na váš oblubený odev/textil z domu. Ak máte doma kruh na vyšívanie (min 15cm priemer), doneste si ho. Kapacita miest workshopu do vyčerpania nášiviek.

Dobrovoľný príspevok

Vzdelávacie hry vymýšľajú, navrhujú a vytvárajú z MDF dosiek, teda zo zlisovaného dreveného odpadového materiálu. Do nich potom gravírujú a laserujú, z čoho vzniknú puzzle mapy Európy, či celého sveta, zložené z krajín, mapa Bratislavy z mestských častí, Slovensko z okresov, regiónov alebo krajov. Učenie hrou vnímajú ako kľúč k dlhotrvajúcim vedomostiam.

Počas celého dňa si budete môcť zahrať ich zaujímavé hry.

Šperkárky, ktoré tvoria autorský šperk a mnoho iných novátorských vecí.

Medzi 11:00 – 18:00 si budete môcť pozrieť ukážky zlatníckych techník: filigran a náušnica.


Čierne diery sa od roku 2014 venujú architektúre, ktorá je na Slovensku dlhodobo prehliadaná, od storočných tovární, cez opustené kúpele až po ikony modernej architektúry. Ich knihy si našli tisíce čitateľov, grafiky sa stali fenoménom v zbierke Slovenskej národnej galérie a výťažky z predaja pomohli komunitám v oblasti kultúry a charitatívnej práce.

Cukráreň s kaviarňou s ponukou čerstvých zákuskov koláčov a výbornej kávy. Osviežiť sa budete môcť vovnútri, alebo si rovno na terase kúpiť coldbrew kávu a limonády.